Témata přednášek Alča a  Mája z aawesome 

Cesta až na konec světa Pěšky Patagonií

Pěšky Patagonií - cesta až na konec světa

Vyprávění o cestě až na konec světa – vydaly jsme se do Jižní Ameriky (Chile a Argentina), kde jsme šly pěšky Patagonií. Těšte se na přechod drsných chilských And, stopování na cestách, které končí v ledovcových jezerech, na lezení po skalách bez cest, nekonečné brody řek bez mostů a to vše protkané písněmi na ukulele, které s sebou bereme na všechny naše cesty. 

4000 kilometrů, 3 měsíce v horách, 2 holky s ukulelem a jedním snem.
Povíme vám také o tom, jak jsme uvízly v Peru na začátku pandemie a o dobrodružném návratu zpět do ČR.

Půl roku divočinou

– mezi chřestýši, kojoty, losy, medvědy –

Povídání o tom, jak jsme šly přes čtyři měsíce pěšky z Mexika do Kanady. Jak jsme hledaly vodu na poušti, (ne)bály se mezi jedovatou havětí, jak jsme se snažily překonat hlad, vylezly na nejvyšší horu USA, utíkaly požárům a k tomu ještě projely zimní Aljašku na letních pneumatikách.

Cesta kolem světa

Cesta kolem světa nás vedla od mrznoucí Čínské zdi a slavení čínského nového roku v Hongkongu přes téměř opuštěný ostrov na Filipínách, přátelský Vietnam, kulinářské Thajsko, historií prodchnutou Kambodžu, moderní Singapore, přes kávové Bali, světadíl protinožců, pohádkový Nový Zéland až k hranici Mexika, odkud jsme šly pěšky do Kanady, proletěly se na divokou Aljašku a zakončily cestu zasněženou Kanadou. Cestovaly jsme jak to šlo, stopem, pěšky, skútrem a naše destinace vybíraly nabízené lowcost lety. Bydlely jsme ve stanu, autě, pod hvězdami, v hamace, u lidí i v hostelech. Ukulele je náš nejlepší parťák a otevřelo nám i zavřené dveře.

Chtěli byste mít ve vašem městě

cestovatelskou přednášku?

Napiš nám:
alenamahlejova@gmail.com
majasnajdrova@gmail.com

A my se vám rády brzy ozveme.