Roadtrip Kanadou & pěšky Aljaškou 2022

sdílej

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Čas k přečtení: 3 min

To byl roadtrip Kanadou ještě sen

Festivaly, přednášky a promítání o cestě Až na konec světa – Pěšky Patagonií jsou za námi. A ti, kdo byli, slyšeli už , že se chystáme na další cestu.

Tentokráte se nevydáme do úplně neznámých končin a přesto to bude další krok (tedy docela hodně kroků, jak už je naším zvykem 🙂 ) hlouběji do divočiny a dál za naše zkušenosti. 

Volá nás Aljaška. 

Proč zase Aljaška

Právě ta, kde jsme před třemi lety zakončovaly naší cestu kolem světa. Tenkrát jsme po pěším přechodu Pacifické hřebenovky došly utrmácené na kanadské hranice a dál přeletěly na téměř zimní Aljašku. Protože náš stan po pěti měsících putování vypověděl službu a protože už na Aljašce nebyli žádní turisté s auty, která by se dala stopnout, půjčily jsme si auto samy. Ten příběh s fárem na letních pneumatikách a bez rezervy v aljašské divočině stojí za přečtení v naší knize Cesta kolem světa, teď ale řeknu jen, že jsme zažily něco úchvatného. 

Přestože jsme přešly pěšky od mexických hranic až ke kanadským a putovaly daleko od měst pouští i horami, horkem i zimou, dennodenně skoro půl roku, tady jsme snad ještě silněji cítily to, co sem na Aljašku hnalo mnohé – volání divočiny.

Jak dobrodružné bylo projet Aljaškou, která je právem označována jako Last Frontier – Poslední hranice. A jaké by teprve bylo touto Aljaškou projít pěšky! 

Obě jsme věděly, že je to jen otázka času, než se vrátíme s připravenými krosnami, řádnými pohorkami, ozbrojené sprejem proti medvědům i odhodláním.

Když jsme si v Praze u vína ťukly na to, že volání Aljašky bereme, pocítily jsme zase ten známý pocit – jako když surfař zahlédne vlnu, když čtenář přivoní k nové knize, když se horolezec dotkne skály, jako když houslista otevře futrál…

Nabídka, co se neodmítá

A hned druhý den přišla zpráva od Kapitána – našeho kamaráda žijícího na východě Kanady. Poslal obrázek starého poctivého Land Rovera Defendera a u něj dvě slova: “Mám nápad.” Jako by se všechno dalo do pohybu, Kapitán nám nabídnul auto k dispozici, kdybychom ho třeba chtěly využít k dalšímu dobrodružství. Můžeme přijet, společně ho opravit a pak se vydat na cestu! Nabídka, co se neodmítá!

Roadtrip Kanadou je víc, než si jen může člověk přát. Jenže my si den předtím ťukly na tu Aljašku. A tak jsme vymyslely nový plán: Přijedeme za Kapitánem, opravíme auto a vyrazíme na dlouhou cestu napříč celou Kanadou – národními parky, kolem jezer i překrásnými horami. Budeme mít dost času na jízdu i trekování v přírodě, auto totiž můžeme vrátit, kdy jen chceme. Dojedeme až na úplný západ Kanady, na hranici s Aljaškou. Tam auto předáme kapitánovi, který chce jet roadtrip zpátky domů. A my nasadíme krosny na záda a vydáme se na úchvatnou cestu pěšky Aljaškou. Půjdeme tak dlouho, jak nám počasí dovolí, kam až to půjde.

Snová cesta.

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by se vám líbit

Vyber si téma článku, které tě zajímá

Sociální ikony

Naše cesty a expedice

Naše knihy

Nenašel jsi článek? Třeba ti pomůžou štítky.

Nechceš příjít o další příběhy?