Cesta na západ začíná na východě

sdílej

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Čas k přečtení: 3 min

Z úplného západu Kanady jsme se přesouvaly na východ, kde už nás čekal Kapitán, jeho žena Alanna a náš budoucí expediční Landrover Defender. Letenky byly za hubičku, ale málem se nám stala další patálie.

Ještě ve Vancouveru jsme hledaly s Alčou, jak se co nejlevněji dostat do Toronta. Před zhruba třemi lety jsme právě do Toronta jely navštívit našeho kamaráda, kterého jsme potkaly na dlouhém přechodu Pacifické hřebenovky (PCT). Vracely jsme se tenkrát z Aljašky úplně nadšené a taky úplně vyřízené a Kapitán nás pozval do jeho luxusního baráku kousek za Torontem. Tam jsme se poprvé seznámily i s jeho milou ženou Alannou, která se vždy starala o krásné bydlení celé rodiny a tady se jí povedl docela mistrovský kousek. Ani ve snu by nás nenapadlo, že za tři roky už budou bydlet jinde.

„Našla jsem super levné letenky do Toronta“ oznámila mi večer Alča. Hned jsem přiskočila blíž k monitoru a souhlasně přikývla, že asi není na co čekat a koupíme je. Věděly jsme, že máme přijet na začátku března, a tak nám termín 5.3. přišel ideální.

Vyplněné údaje a vyplněná platební karta, stačilo jen zmáčknout tlačítko „zaplatit“.

„Hele, Alčí, nemám se přece jen Kapitánovi nejdřív ještě ozvat, že to kupujeme?“ 

„No ale to už tu ty letenky nemusí být, než odepíše“ zmínila zcela správně Alča.

Nicméně mi to nedalo a Kapitánovi jsem napsala, že tedy kupujeme letenky do Toronta na začátek března, jestli je to tak OK.

Odpověď mi přišla hned za minutu.

„Ne. Do Toronta ne. My už bydlíme jinde!“

Aha… ještěže jsme to s tím plánováním nějak nepřeháněly, protože bychom mohly začít plánovat nanovo. Kapitán se přestěhoval o pár tisíc kilometrů víc na sever a do vnitrozemí. Alča rychle smazala platební údaje. 

A otevřela si plechovku piva na uklidnění.

Právě jsme málem přišly o pár tisíc korun.

Po prvním šoku jsme nakonec zjistily, že je to ještě lepší varianta, protože nám to ušetří mnoho dlouhých mil v rovinatých prériích a letenky se taky nakonec našly za dobrou cenu. Uf.

Naše cesta tedy nebude začínat v Torontu, ale v malém městečku severozápadního Ontaria. Sioux Lookout (Siouxská vyhlídka) – to nám připomnělo, jak se zpívá v jedné písni od Greenhorns: „…kmen Siouxů je statečný a dobře svůj kraj zná…“ A tady jsme pochopily, že indiáni jsou tu všude velmi živá realita a ne jen kapitola v encyklopedii nebo nostalgicky pojmenovaná městečka. Ale o tom ještě příště.

Teď jsme vystoupily z letadla a dřív, než jsme se stihly rozhlédnout po našich kufrech, už jsme byly zmáčknuté v objetí Kapitána a Alanny. Jako kdybychom se viděli před měsícem. Jako kdybychom se znali už dlouho. Jako bychom byli nejlepší přátelé, nebo rodina, nebo obojí – protože přesně takové vztahy se tvoří na těch nepopsatelně krásných, život měnících dlouhých přechodech, jako je třeba PCT.

Kapitán, tehdy vousatý, svalnatý a hubený doopravdy vypadal na své trailové jméno. Teď se na nás smál od ucha k uchu Kapitán o tři velikosti větší – na dlouhých přechodech prostě každý ztratí všechny tukové zásoby a vycepuje své tělo do nejlepší formy… a brzy jsme taky pochopily, že doma se jen těžko odolává vynikající kuchyni jeho ženy.

Nasedly jsme do auta a skoro okamžitě usnuly jak dvě malé děti. Pětihodinová cesta autem z letiště, to už je pěkná dálka. Než jsme ale stihly dosnít sny o létajícím autě a medvědech grizzly, už auto zabočilo na lesní cestu a po chvíli zastavilo na malém poloostrovu u zamrzlého jezera. Před námi do noci svítila ta nejkrásnější chata na světě. Kapitán a Alanna se otočili na svých sedadlech a s úsměvem a hrdostí řekli: „Welcome at The Pointe“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by se vám líbit

Vyber si téma článku, které tě zajímá

Sociální ikony

Naše cesty a expedice

Naše knihy

Nenašel jsi článek? Třeba ti pomůžou štítky.

Nechceš příjít o další příběhy?